Základní
škola
O naší škole
Naši školu najdete na stejnojmenném sídlišti. Poprvé zde do lavic 30 tříd usedli žáci v roce 1965. Dnes máme více než 800 žáků ve 31 třídách. Součástí školy jsou dvě mateřské školy - Pod Novým lesem s 45 dětmi a Červený vrch s 50 dětmi. Jsme bezbariérovou školou.
Světle modrá budova školy je výraznou dominantou, která zaujme nejen při pohledu z Evropské ulice, ale i ze střešovické strany. Součástí školy je pavilon - moderní školní zařízení, ve kterém ve dvou podlažích sídlí mateřská škola, ve třetím pak dvě třídy školy.
Škola má velký areál, v němž mimo jiné najdete víceúčelové hřiště s umělým povrchem, běžecký ovál a sektor pro skok daleký s umělým povrchem, školní zahradu, ale také vyhřívaný venkovní bazén, který je v provozu v jarních a podzimních měsících. Vnitřní vybavení odpovídá běžnému standardu, vedle dvou tělocvičen máme školní a keramickou dílnu, zimní zahradu, zrekonstruované učebny fyziky a chemie s laboratořemi, informační centrum s krásnou knihovnou, počítačovou učebnu. Počítačová síť je rozvedena do všech učeben a kabinetů, počítač je v každé učebně. Ve většině učeben jsou instalovány interaktivní tabule.
Vnitřní výzdoba školy, ale také výsledky testů a nejrůznějších soutěží, množství aktivit dávají tušit, kolik šikovných a tvůrčích žáků k nám chodí a kolik obětavých učitelů, kteří svou profesi vykonávají se zájmem, zde je.