Úspěšná účast žáků školy na šachovém turnaji
V sobotu 11. 5. se skupina deseti žáků naší školy vypravila na AKROP Open, 3. turnaj zařazený do série šachových turnajů pro děti a mládež do 14 let. Nejen, že nás bylo hodně, ale zároveň jsme přivezli cenná vítězství.
Vítězství v kategorii hráčů a hráček do 10 let získal precizní hrou J. Trejbal (4. A), který si odnesl z turnaje 5,5 bodu ze sedmi partií. Bronzovou medaili se podařilo získat S. Redmondovi (1. C) se 3,5 body v kategorii hochů a dívek do 8 let. Kromě toho J. Trejbal získal stříbrnou medaili za druhé místo v celkovém počtu 72 účastníků turnaje!
Radost nám však udělali všichni reprezentanti školy. Ta tam jsou doby, kdy jsme si přiváželi z turnaje jen jeden bod. Řada našich hráčů získala již téměř polovinu bodů ze 7 partií!
Kromě J. Trejbala (4. A) s 5,5 body a S. Redmonda (1. C) s 3,5 body dosáhli naši žáci následujících bodových zisků: O. Šanovec (4. A), T. Formánek (1. C), J. S. Březina (1. C) a J. Kehl (4. C) získali 3 body. A. Kupka (4. C) vybojoval 2,5 bodu. Ve skupině dvoubodových hráčů se umístili V. Šanovec (2. A) a N. Štěchová (3. B). S pěkným 1,5 bodem odešel z turnaje F. Bystřický (3. B).
Důležité také je, že se turnaje a tedy tréninku naostro zúčastnili všichni naši hráči, kteří budou školu reprezentovat na Mistrovství ČR školních týmů ve Zlíně v závěru června t. r. (J. Trejbal, O. Šanovec, J. Kehl, S. Redmond, A. Kupka). Soupeřů se není třeba bát, my budeme mít natrénováno!