Aktuality
a události
Na Přeboru Prahy mládeže naši šachisté úspěšní
V sobotu 13.4. se naši vybraní žáci zúčastnili Přeboru Prahy mládeže v rapid šachu, které se hrálo na Vinohradech. V barvách Červeného vrchu nastupovala tentokrát čistě chlapecká sestava: Samuel Redmond, Josef Sebastian Březina a Tobiáš Formánek (všichni z 1. C) a Jakub Kehl, Tomáš Kozák a Václav Svatoch (všichni z 4. C). Turnaj se hrál na 7 partií - kol tempem 2*20 minut plus 5 sekund / provedený tah
V kategorii dětí do 10 let soutěžilo celkem 67 účastníků. Nejlepší výsledek dosáhl náš nejmladší hráč Samuel Redmond, který (ve zvláštní kategorii do 8 let) získal báječné 4. místo. Samuel není v šachu žádný začátečník, minulý týden hrál individuální mistrovství ČR do 8 let! Stejný počet bodů získal skvěle hrající Jakub Kehl. Josef Sebastian Březina dosáhl 2.5 bodů a Tobiáš Formánek 2 body. Zatímco Jakub již má s šachem zkušenosti, včetně účasti v bronzovém týmu naší školy v Přeboru Prahy družstev, Josef a Tobiáš jsou teprve na začátku své šachové kariéry.
V kategorii dětí do 12 let se utkalo 31 šachistů. Výborně se dařilo Václavu Svatochovi, který vyhrál 3 partie a jen o jeden bod méně získal Tomáš Kozák. V této kategorii hrají již ostřílení a zkušení hráči, ti nejlepší z pražských šachových oddílů. Dosažené body našich reprezentantů se tak rozhodně počítají!
Naši žáci opět ukázali, že se nezaleknou žádné partie ani soupeře. Získali cenné zkušenosti, které se zajisté budou do budoucna hodit, nejen při Mistrovství ČR školních družstev v červnu ve Zlíně, na které se intenzivně připravujeme.