Aktuality
a události
Z finále Přeboru Prahy máme bronz!
V pondělí 25. 3. se naši reprezentanti zúčastnili finále Přeboru Prahy škol I. stupně čtyřčlenných družstev v šachu, do kterého postoupili z kvalifikace v lednu t. r. Po loňském osmém místě jsme hleděli vstříc snad lepšímu umístění a ono se to povedlo! Družstvo dokonce v závěru turnaje bojovalo o druhou příčku, a tedy postup na Mistrovství České republiky škol, ale bohužel to o jednu jedinou partii nevyšlo.
Kvalifikace na finále se ve dvou skupinách zúčastnilo dokonce 39 družstev, z každé skupiny potom postupovala 4 nejlepší družstva a ve finále se tak utkalo 8 nejlepších celků pražských škol. Přebor Prahy vyhrála ZŠ Karla Čapka s celkem získanými 21 body, druhý skončil PORG s 18,5 body a třetí právě naše škola. Body byly prostým součtem bodů dosažených na 4 šachovnicích.
Za vzornou reprezentaci školy je třeba pochválit všechny naše žáky. První šachovnici důstojně obhájil a celkově i vyhrál Jindra Trejbal (4. A) se 6 body ze 7 partií. Na druhé šachovnici se střídali Ondra Šanovec (4. A) se 3 body z 5 partií a Jakub Kehl (4. C) s jedním bodem ze 3 partií. Třetí šachovnici srdnatě hájil Samuel Redmond (1. C), který získal krásných 5 bodů ze 7 partií. Čtvrtá šachovnice byla doménou Antonína Kupky (4. C), který vyhrál třikrát ze šesti partií.
Co ale dělalo naše družstvo družstvem s velkým D, byla atmosféra, která v něm panovala. Všichni naši reprezentanti se navzájem podporovali a fandili si a společně prožívali nejen převážně úspěchy, ale i chvilky smutnější. Navíc máme skvělou výchozí pozici pro útok na kov nejcennější, neboť všichni naši žáci mohou nastoupit v nezměněné sestavě i v příštím roce (I. stupeň zahrnuje i páté třídy).
„Na historický úspěch našich šachistů jsem právem hrdá,“ uzavírá úspěšné působení družstva ZŠ Červený vrch kapitánka a trenérka družstva.