Přebor školních družstev v šachu
Ve středu 3. 5. se hned 9 žáků ZŠ Červený vrch zúčastnilo kvalifikace na finále Přeboru Prahy školních družstev I. stupně. Kvalifikace se uskuteční dvě (každá 18 družstev), do finálového turnaje 11. 5. postupují vždy 4 nejúspěšnější družstva.
Všichni žáci ZŠ Červený vrch prokázali, že patří mezi nejobávanější soupeře. Áčko ve složení Jindra Trejbal, Toník Kupka, Jonáš Jakubův a Ondra Šanovec v turnaji zcela zazářilo a spravedlivě si odneslo stříbrnou medaili. Pro školu zároveň vybojovalo postup do finále Přeboru Prahy! Ale i Béčko ve složení Tomáš Kozák, Jakub Kehl, Matyáš Reh, Matyáš Andrle a Josefka Kemény bylo úspěšné a skončilo na krásném třináctém místě z 18 celků.
Přehled bodového zisku našich hráčů (čím vyšší šachovnice, tím silnější soupeři):
 J. Trejbal7 bodů7 partií, 1. šachovnice
 A. Kupka 6 bodů7 partií, 2. šachovnice
O. Šanovec6 bodů  7 partií, 4. šachovnice
M. Andrle4 body6 partií, 4. - 5. šachovnice
J. Kehl3 body6 partií, 2. šachovnice
J. Jakubův2 body7 partií, 3. šachovnice
T. Kozák2 body5 partií, 1. šachovnice
M. Reh2 body6 partií, 3. šachovnice
J. Kemény1 bod5 partií, 4. - 5. šachovnice

Jindra Trejbal vyhrál první šachovnici a stal se absolutně nejlepším hráčem turnaje. Toník Kupka byl na prvním až druhém místě na druhé šachovnici a Ondra Šanovec taktéž na prvním až druhém místě na čtvrté šachovnici.
Úspěch našich žáků je jednoznačným důkazem, že se šachy na naší škole učí výborně. Na finále 11. 5. se již moc těšíme a věříme, že zahrajeme stejně tak dobře jako tentokrát a možná ještě lépe!