Naši šachisté třetích tříd úspěšní na Kladně
V sobotu 4. 3. 2023 se naše šachová parta ze třetích tříd vypravila na svůj další turnaj. Volba tentokrát padla na Kladno, kde se uskutečnilo klání dětí do 12 let. Naše sedmičlenná skupina sestávala jak ze zkušeného Jindřicha Trejbala, tak účastníků předvánočních turnajů Antonína Kupky, Václava Svatocha a Jakuba Kehla a nováčků reprezentujících naši školu poprvé – Matyáše Andrle, Vojtěcha Macalíka a Ondřeje Šanovce. Na turnaj jsme se poctivě připravovali, abychom všichni uměli hrát jednak s hodinami, jednak abychom zbytečně nedělali tzv. nemožné tahy, protože druhý prohrává. Již samotná cesta na Kladno byla dobrodružná, protože přijel jiný než očekávaný autobus. Nicméně dobrá věc se podařila, po černém Kladně jsme se i trochu prošli a do centra mládeže Labyrint v pořádku dorazili. Šlo o velký turnaj, neboť hrálo 35 hráčů. Sedmikolový turnaj se hrál tempem 2x 25 minut. Naši žáci se rvali o každou partii a každý bod a nakonec skončili velmi úspěšně! Jindra s 5,5 body získal celkové třetí místo. Čtyři body shodně získali Tonda a Jakub, kteří se umístili na 11. resp. 15. místě. S 3,5 body skončil uprostřed tabulky Ondra. Shodně po třech bodech si připsali Matyáš a Vašek, bohatou bodovou úrodu završil se 2 body Vojta. Pohled do celkového konečného pořadí je tak naprosto jasný, účastníci ze ZŠ Červený vrch rozhodně patřili mezi obávané a úspěšné soupeře. Již nyní přemýšlíme, jaký další turnaj obsadíme. Přímo se vybízí jak přebor Prahy mládeže do 10 let v závěru března, tak přebor Prahy šestičlenných družstev mladších žáků na apríla nebo velikonoční turnaj ŠK Smíchov. Velký dík také patří tatínkovi Jakuba, který nás doprovodil a celé akce se s námi účastnil.

Odkaz na výsledky zde.